Pro uchazeče

Hledáte novou práci nebo chcete změnit pracovní místo?

Podívejte se na naše aktuální pracovní nabídky. Zaujala vás některá? Pak nám zašlete svůj životopis. Pošlete jej i v případě, že jste mezi nabídkami svou vysněnou práci nenašli. Domluvíme si konzultaci a společně s vámi probereme, jaké máte možnosti uplatnění a jak získat práci, kterou hledáte.

Při pohovoru, který může probíhat osobně i po telefonu, si promluvíme o vašich představách, požadavcích i vzdělání. Otestujeme vaše znalosti cizích jazyků a případně další schopnosti, které vámi vybraná pozice vyžaduje.

Připravte se na pohovor

Štěstí opravdu přeje připraveným a u pracovních pohovorů to platí dvojnásob. Ať už je jde o pohovor s potenciálním zaměstnavatelem nebo personální agenturou.

 • Na pohovor se dostavte odpočinuti a včas. Cestu si dobře naplánujte. Pokud máte zpoždění, omluvte se co nejdříve. Pozdní příchod může být důvodem vašeho nepřijetí.
 • Vhodně se oblékněte. Finanční instituce, zahraniční společnosti a manažerské pozice kladou na formálnost oblečení vždy vyšší nároky.
 • Na internetu si vyhledejte základní informace a aktuality o společnosti. Připravte si otázky týkající se firmy i poptávané pozice. Projevíte tak svůj zájem o práci a navíc získáte užitečné informace

Otázky, se kterými se můžete na pohovoru setkat

 • Co víte o naší společnosti?
 • Které další společnosti z tohoto oboru vám připadají zajímavé?
 • V čem vynikáte? Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?
 • Popište nejvýznamnější projekt, na kterém jste doposud pracovala?
 • Jaké jsou vaše pracovní cíle? Co vás k těmto cílům motivuje?
 • Popište svůj styl vedení lidí – jaký typ lidí je pro vás těžké vést?
 • Popište mi situaci, která pro vás byla, jako pro vedoucího, těžko zvladatelná?
 • Kdy jste nebyl se svým pracovním výkonem spokojený? Co jste se z této situace naučil?
 • Setkal jste se se situací, která vypadala neřešitelně? Jak jste se s ní vypořádal?

Vytvořte si atraktivní životopis

Životopis je nejen vaše vizitka, ale i možnost, jak personalistu či zaměstnavatele okamžitě zaujmout. Dejte si na něm záležet. Může rozhodovat o vašem pozvání na pohovor.

Jakou má mít životopis strukturu?

 • Kontaktní údaje
  Patří sem jméno včetně případného titulu, telefonního čísla, emailu a adresy bydliště. Pokud máte profil na LinkedIn či webové stránky, nezapomeňte je zmínit.
 • Profesní zkušenosti
  Svá zaměstnání seřaďte chronologicky – od nejaktuálnějšího po nejstarší. Kromě názvu firmy, pro kterou jste pracovali, uveďte i název pozice, délku pracovního poměru i detalnější náplň práce. U posledních dvou zaměstnavatelů můžete být v popisu práce detailnější, u dřívějších pracovních poměrů stačí stručněji. Dejte si záležet, je to nejdůležitější část životopisu.
 • Vzdělání
  Vypište všechny absolvované vzdělávací instituce a kurzy od střední školy výše. Vždy napište celý název školy, období studia a dosažený stupeň vzdělání. Zmiňte i právě probíhající studia.
 • Další schopnosti
  Zde můžete prodat své IT dovednosti a znalosti jazyků. Je dobré specifikovat i úroveň – například začátečník, mírně pokročilý, pokročilý, plynulý. Vyjmenujete počítačové programy, se kterými umíte pracovat a jsou k poptávané pozici relevantní. Uveďte zda máte řidičský průkaz.

Váš životopis by neměl přesáhnout délkou dvou A4.

TIP: Životopis nemusíte nadepisovat slovem CV nebo Životopis. Každý ví, o jaký dokument se jedná. Raději jej nadepište svým jménem v dobře čitelném fontu.

Co do životopisu patří?

Kromě náplně práce popište dosažené výsledky a pracovní úspěchy. Podařilo se vám plnit obchodní plány nad míru nebo sjednat důležitou zakázku? Ukažte co jste dokázali

Co do životopisu nepatří?

Vynechejte informace o rodinném stavu, počtu dětí, zdravotním stavu či trestním rejstříku. Pozor na nevhodné fotografie – například z dovolených, v plavkách či selfie. Pozor na gramatické chyby a překlepy, životopis po napsání nechte zkontrolovat někým dalším.

Dejte si záležet na vzhledu

U životopisu je důležité také vizuální dojem. Jednotlivé oddíly by měly být strukturované a přehledné. Mezi ostatními kandidáty můžete vyniknout, pokud informace zajímavě graficky zpracujete. Na internetu najdete různé online nástroje pro tvorbu atraktivních životopisů.

Jak vypadá skvělý životopis?

Ve spolupráci s grafikem jsme pro vás vytvořili 3 šablony, které si můžete stáhnout a upravit dle libosti. Po dokončení úprav doporučujeme životopis převést do PDF. Šablona CV pro kreativce, šablona CV pro obchodníky a manažery, univerzální CV šablona (i pro absolventy).

Kontaktujte nás

Souhlas